NAŠE SLUŽBY

Zakladatel a majitelem firmy je Petr Kohoutek, vyučený zahradník. Po maturitě na zahradnické škole v Zábřehu na Moravě, a stážích v Rakousku a Německu se v roce 1997 rozhodl založit vlastní zahradnickou firmu.

Spektrum služeb, které nabízíme, je velmi rozsáhlé a komplexní,tak jak je to již dlouho běžné v cizině, ale i u nás.Dodáváme dílo tak , aby na pozemek vstoupila jedna firma a ta dodala výslednou zahradu takzvaně na klíč. Nebráníme se však i malým projektům, kde je třeba jen pokácet byť jen jediný strom. S odstupem let musíme uznat,  že právě pestrost a různorodost našich zahradnických služeb je to co nás na zahradničině v našem pojetí stále baví a naplňuje. Vždyť každá zahrada je jiná stejně jako jsou různí lidé, se kterými máme možnost se denně setkávat. Zákazníkům přinášíme naše odborné vědomosti nabyté studiem a letitými zkušenostmi. A máme radost z našich „dětí“, tedy vašich nových vysněných zahrad. 

Plány zahrad

V půdorysu Vám navrhneme budoucí podobu Vaší zahrady dle zásady „správná rostlina na správné místo“. Vezmeme v úvahu Vaše požadavky na vzhled,naše odborné znalosti a zkušenosti. Velkou roli při projektování hrají také světové strany, svažitost terénu a kvalita půdy.

Realizace zahrad

Námi založené zahrady jsou vždy citlivě propojené se stavbou i s okolním prostředím. Při založení, nebo rekonstrukci zahrady vždy s investorem probíráme možné varianty postupu prací tak, aby byl průběh realizace i výsledek co nejlepší. Kompletní dodání zahrady „na klíč“ je naší hlavní činností.

Výstavba jezírek

Vodní plochy jsou veliká radost, ale i starost majitele nové  zahrady. Jezírka různých velikostí musí být vhodně umístěná a pravidelně udržovaná . Pak je jezírko zahradě přínosem.

Stavba opěrných zídek a dlaždičské práce

Přírodní kámen je vhodným, trvalým a hlavně funkčním doplňkem každé zahrady. Suché opěrné  kamenné zídky poskytují nenahraditelný životní prostor různým rostlinám,i živočichům. Dlažby uložené  „na sucho“ jsou pro vodu dobře propustné a i bez betonu pevné a stabilní.

Výsadby stromů, keřů a trvalek

Vzrostlé soliterní stromy tvoří často osu zahrady. Také výsadby alejí jsou často naší pracovní náplní. Sázíme samozřejmě veškeré rostliny, podle aktuálního požadavku zákazníka. Posledním krokem po výsadbách bývá kromě dobrého zalití i mulčování výsadeb kůrou,oblázky, nebo ostrým štěrkem.

Trávníky

Založení trávníků výsevem nebo položením travního koberce je většinou závěrečná operace při zakládání zahrad. 

Skleníky

Dodáváme  skleníky firmy Limes , včetně  dopravy a montáže.

Automatické závlahové systémy

Zavlažování zahrad spolehlivě obstará americký systém Hunter. Postřikovače, kapkovací závlahu, nebo i osvětlení pod napětím 24 voltů můžete ovládat jednoduchou řídící jednotkou,počítačem,nebo mobilním telefonem.

Údržba zahrad

Pokud nemáte dost času na údržbu Vaší zeleně,jsme tu pro Vás. Pravidelná údržba je na zahradě vždy vidět!

Kácení

Svěřte kácení do rukou odborníků.

Sekání

Posekání anglického trávníku i přerostlé louky je také naší pravidelnou prací.

Terénní úpravy

Před založením zahrady musíme většinou terén upravit pomocí těžké mechanizace.